Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/sarmasikfm/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740
Dj Nedir ve Nasıl Olunur? | Canlı Radyo Dinle, Kesintisiz Radyo, Radyo Sitesi - SarmasikFM

Dj Nedir ve Nasıl Olunur?

Dj Nedir ve Nasıl Olunur?

admin     08-04-20     Genel     Dj Nedir ve Nasıl Olunur?     272 Defa Okundu

Dj Nedir ve Nasıl Olunur?

Dj kelimesi disk jokey’in kısaltılmasıdır, Dj yani diğer adıyla disk jokeyler kendi oluşturdukları mix veya birbirleriyle aynı tempoya sahip olan müzik türlerini, insanları eğlendirecek şekilde çalma listesi hazırlayarak onlara sunan kişidir.

Dj Nasıl Olunur?

Kulağı iyi olan ve müzikler arası geçişleri insanlara yansıtmayacak şekilde uyum içinde sunabilen birisi olmanız lazım. Profesyonel anlamda bir dj olmak için gerekli eğitimleri alabilir veya sadece hobi maksatlı kendi evinizde çeşitli programlar yardımıyla projeler oluşturup insanların beğenisine sunabilirsiniz. İnsanlara bir şey sunacaksınız ve beğenilip, beğenilmeyeceğiniz belli değil bunun için risk almalı ve önce yaptığınız parçayı kendiniz beğenmelisiniz ki insanlarda haz alıp beğensinler. Diğer bir unsurda toplum içine çıkacağınızı unutmamalısınız medeni cesaretinizin olması burada en büyük unsurlardan birisi. Her işe başlarken göstermeniz gereken sabrı bu iş içinde göstermelisiniz çünkü unutmayın ki insanlara kendinizi beğendirmek kolay olmayacak olumlu olumsuz birçok yorumda bulunanlar olacak ve elbette ki eleştiri alacaksınız bu işin kaçınılmaz bir parçası da bu eleştirilmek. Gerek olumlu gerekse olumsuz yorumlar algınızda işinizi yapmaktan vazgeçmeyin her projenizin ardından bir sonraki projelerde daha iyi olmayı hatta sektörün en iyi olmayı hedefleyin. Rakiplerinizi de unutmamalısınız onlar ne yapıyorlar veya bu iş içerisinde başarılı olmuş insanlar nasıl başarmış araştırmaktan çekinmeyin. Başaracağınıza inanmalısınız aksi takdirde işiniz zor. Unutmayın ki bir işe başlamak bitirmenin yarısıdır.

Hobi olarak disk jokeylik yapmak istiyorum. Ama nasıl?

Hobi olarak kendiniz evde de mix ve çalışmalar yapabilirsiniz bunun için öyle çok pahalı ekipmanlara ihtiyacınız yok birkaç programla kendi projelerinizi yaratabilir ve insanların beğenisine sunabilirsiniz.

Kullanabileceğiniz bazı programlar;

-Atomix VirtualDj Pro

-Mixvibes CrossDJ

-Traktor DJ

-Magix Digital DJ 2

-Pioneer Rekordbox

Sizlerde SarmasikFM üzerinde djlik deneyimi yapmak istiyorsanız, sohbet bölümümüz üzerinden bağlantı sağlayarak #Radyo kanalımızdaki yetkililer ile görüşme yaparak, yayınlarımıza katkıda bulunabilirsiniz.


Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/sarmasikfm/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740